İstanbul Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tarihin en önemli 3 medeniyetine başkentlik yapan İstanbul, 16 milyonluk nüfusu ile dünyanın en büyük ve kalabalık şehirlerindendir. Asya ve Avrupa kıtalarının birbirine bağlandığı noktada yer alması, eşsiz güzelliği, tarihi zenginliği ve kültürel yapısının yanı sıra önemli bir iş merkezidir. Şehirde teknoloji, turizm ve ticaret önemli bir yere sahiptir. Bu sebeple her yıl dünyanın dört bir yanından turistik, iş ve eğitim amaçlı olarak İstanbul’a gelen ziyaretçilerini ağırlar. Şehirde yapılacak aktiviteler saymakla bitmez ancak İstanbul’a gelip de vapur keyfi yapmadan, Galata Kulesi’nin tepesinden şehri seyretmeden, eşsiz camilerini ziyaret etmeden ve Tarihi Yarımada’nın güzelliğine varmadan ayrılmamanız önerilir.

Hap Bilgiler
Vize Bilgisi

İstanbul’a seyahat edecek yabancıların www.evisa.gov.tr internet adresinden e-vize almaları ya da Türkiye’nin dış temsilciliklerine şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Daha önceleri sınır kapılarında bandrol ve kaşe ile verilen vizelerin yerini alan e-vize için, yaşanacak gecikmeleri önleyebilmek amacı ile seyahatten en az 1 ay önce başvuru yapılması tavsiye edilmektedir.

Konaklama

İstanbul gibi büyük bir şehirde konaklama yeriniz çok önemlidir. Bunun sebebi şehrin büyük olması ve nüfusun kalabalıklığıdır. Şehrin bir ucundan diğer bir ucuna gitmek epey zaman alabilir. O yüzden öncelikle sık bulunacağınız bölgeye yakın bir yerde kalmanız size yolda zaman geçirmemeniz açısından birçok avantaj sağlar. İstanbul’da konaklama için çeşitli seçeneğiniz bulunuyor. Dünyaca ünlü 5 yıldızlı otellerde ya da orta segmentli otellerde seyahatiniz boyunca kalabileceğiniz gibi motel, apart veya pansiyonları da tercih edebilirsiniz. Bunlara ek olarak konaklayacağınız süreçte kalabileceğiniz apartman dairesi veya müstakil evleri de kiralayabilmeniz mümkün.

Ulaşım

İstanbul’da ulaşım için birçok alternatif bulunmaktadır. İki yakada da bulunan metro, metrobüs, tramvay, otobüs ve taksiler ile şehrin dört bir yanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehrin tam merkezinden geçen deniz üzerinden yapılan vapur seferleri ile iki kıta arası yolculuk yapabilirsiniz. Her gün geç saatlere kadar devam eden vapur seferlerine ek olarak aracınız ile seyahat edebileceğiniz arabalı feribot seçenekleri de mevcuttur. 

İstanbul’a şehir dışından gelecek olanlar otobüs, tren, uçak ve feribot gibi birçok ulaşım aracı ile seyahat edebilme şansına sahiptir.

Hemen Kayıt Ol !
CloudTalk GLOBAL
29 Eylül 2020
Hemen Kaydol
Etkinlik Yeri
Yol Tarifi Al
Darülbedai Cad. No:3 34367 Şişli Maçka İstanbul/Türkiye
Abone Ol
Etkinlikle İlgili Gelişmeleri Takip Et
Alışveriş deneyiminizi geliştirmek ve hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için yasal mevzuata uygun çerezler kullanılmaktadır. CloudTalk'u kullanarak bu çerezlere onay vermiş olursunuz. Detay gör